Komet Enerji

Komet Enerji %10 Erciyas, %10 General Electric ve %80 Metcap Energy ortaklığı ile 2014 yılında kuruldu.

Proje, 1.080 MW’lık lisanslı ve 710,5 MW’lık garantili net çıkışlı, Türkiye’nin en yükseği olan en son teknolojiye sahip Kombine Çevrim Gaz Türbini Enerji Santrali’dir. Orta Anadolu’da, Karaman’da, tarihi İpek Yolu üzerinde ideal bir konumdadır; Son derece cazip yatırım fırsatları sunan Türkiye, toplam elektrik tüketiminin% 21’ini oluşturmaktadır.

Proje alanı alanı 87,3 olup, 2200 kWh / m2 ile Türkiye’nin en yüksek güneş ışınım potansiyeli olan büyük Güneş Projesi fırsatı için 358 hektarlık mevcut arazinin bitişiğindedir. Solar PV Projesi, 268,74 MWp ön kapasiteye, isteğe bağlı olarak da 150 MWp kapasiteli Konsantre Güneş Enerjisi Projesine sahip olacak.

Konya, Adana ve Kayseri gibi şehirlerdeki sanayi talebi, tedarik için tutarlı ve öngörülebilir bir talep yaratacağı gibi, özellikle yaz aylarında talebin doruğa çıktığı Antalya’da, turizm merkezlerine erişim, bölgede benzersiz bir fırsat yaratıyor.

Proje tamamen gelişmiştir; tüm izinler, lisanslar, teşvikler ve spot LNG ithalat lisansı dahil onaylar güvence altına alınmıştır.

keyboard_arrow_up